نصب ویندوز، مهارت ارزشمندی است که کاربران کامپیوتر به دنبال یادگیری آن هستند. یادگیری این مهارت در ابتدای آشنایی با کامپیوتر کمی دشوار و پیچیده به نظر می‌رسد. در این مقاله قصد داریم به آموزش نصب ویندوز 10 به صورت گام به گام و تصویری با استفاده از سی دی و فلش بپردازیم. قبل از شروع نصب ویندوز با هر روشی، از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید. اگر قصد دارید ویندوز جدیدی را بر روی درایو ویندوز فعلی نصب کنید، مشخصات حافظه این درایو را به خاطر داشته باشید. این کار برای اطمینان از انتخاب صحیح درایو نصب ویندوز در گام‌های بعدی و جلوگیری از پاک شدن اطلاعات دیگر درایوها ضروری است. به این منظور می‌توانید ظرفیت درایو مورد نظر به همراه میزان فضای پر یا فضای خالی آن را در یک برگه یادداشت کنید.

فهرست مطالب در این نوشته

انتخاب روش نصب ویندوز

پیش از شروع مطالعه آموزش نصب ویندوز 10، باید روش نصب ویندوز خود را انتخاب کنید. نصب ویندوز معمولا با استفاده از سی دی/دی وی دی یا فلش صورت می‌گیرد. در صورتی که با اصول این روش‌ها آشنایی دارید، به بخش بعدی مراجعه کنید.

نصب ویندوز با استفاده از سی دی یا دی وی دی

نصب ویندوز با استفاده از سی دی، ساده‌ترین و مرسوم‌ترین روش نصب نسخه‌های مختلف ویندوز است. برای انجام این کار، دو حالت وجود دارد. در حالت اول، شما با داشتن یک سی دی حاوی فایل‌های ویندوز، فرآیند نصب را شروع می‌کنید. در حالت دوم، با دانلود فایل ویندوز و رایت کردن آن بر روی یک سی دی، امکان نصب ویندوز برای شما فراهم می‌شود. حالت اول ساده‌تر و سریع‌تر از حالت دوم است. اگر قصد دانلود فایل ویندوز و رایت کردن آن را دارید، شاید نصب ویندوز با استفاده از فلش گزینه بهتری باشد.

گام اول: قرار دادن سی دی ویندوز داخل کامپیوتر

برای نصب ویندوز با این روش، ابتدا باید سی دی ویندوز را داخل درایو نوری کامپیوتر قرار دهید.

گام دوم: ری استارت کردن کامپیوتر

پس از قرار دادن سی دی ویندوز، کامپیوتر را ری استارت (خاموش و روشن) کنید. این کار با زدن کلید مخصوص ری استارت بر روی کیس کامپیوتر یا کلیک کردن بر روی گزینه Restart در بخش Start مانند شکل زیر قابل انجام است.

گام سوم: شناسایی سی دی برای ورود به صفحه نصب ویندوز

پس از روشن شدن کامپیوتر، با مشاهده تصویر زیر یکی از کلیدهای کیبورد را فشار دهید تا سی دی ویندوز شناسایی شود. با این کار به محیط نصب ویندوز منتقل خواهید شد.

آموزش نصب ویندوز با استفاده از فلش

 استفاده راحت، ظرفیت بالا و امکان پاک کردن یا اضافه کردن فایل‌های مختلف از مزیت‌های اصلی فلش مموری نسبت به سی دی هستند. یکی از روش‌های نصب ویندوز که کاربران زیادی در سال‌های اخیر به آن روی آورده‌اند، استفاده از فلش است. در ادامه، نحوه استفاده از فلش برای نصب ویندوز را به صورت گام به گام آموزش می‌دهیم.

گام اول: دانلود فایل ویندوز

با جستجو عبارت «دانلود ویندوز 10» در موتورهای جستجو به لینک‌های دانلود نسخه مورد نظر خود دسترسی پیدا می‌کنید. برخی از سایت‌ها، امکان دانلود تمام ویرایش‌های ویندوز (خانگی، حرفه‌ای، سازمانی و غیره) در یک فایل با پسوند AIO در عنوان فایل و برخی دیگر امکان دانلود جداگانه هر ویرایش را فراهم کرده‌اند. فایل‌های نسخه‌های جدید ویندوز معمولا به دلیل حجم بالا دارای چند پارت با فرمت ZIP یا RAR هستند. با این وجود، پس از اکسترکت (Extract) و اتصال پارت‌های مختلف به یکدیگر، یک فایل واحد با فرمت ISO ایجاد می‌شود. نسخه، ویرایش و معماری ویندوز مورد نظر (32 بیتی یا 64 بیتی) را انتخاب و تمام پارت‌های آن را دانلود کنید. پس از اتمام دانلود، اکسترکت پارت اول را انجام دهید. معمولا با این کار، اکسترکت پارت‌های بعدی به صورت خودکار انجام می‌شود. به این ترتیب، یک فایل واحد با فرمت ISO به وجود می‌آید.

گام دوم: انتخاب فلش برای نصب ویندوز

برای انتقال فایل ویندوز به فلش، ابتدا باید یک فلش با ظرفیت کافی (بیشتر از حجم فایل‌های دانلود شده) را انتخاب کرده و به کامپیوتر متصل کنید. به علاوه، فلش مورد استفاده باید قابلیت بوت شدن را نیز داشته باشد. این قابلیت را می‌توان توسط نرم‌افزارهای موجود در اینترنت به فلش اضافه کرد. نرم افزار Rufus یکی از بهترین گزینه‌ها برای این منظور است.

گام چهارم: دانلود نرم افزار Rufus

این نرم افزار را (از طریق سایت اصلی یا سایت سافت 98) دانلود کنید. سپس آن را نصب و اجرا کنید. پس از اجرای Rufus، پنجره زیر باز می‌شود.

گام پنجم: اضافه کردن فایل ویندوز به فلش

در بخش Device، درایو فلش را انتخاب کنید. با کلیک بر روی آیکون سی دی، امکان انتخاب فایل ویندوز فراهم می‌شود. به مسیر قرارگیری فایل ویندوز بروید و پس از انتخاب آن، بر روی گزینه Open کلیک کنید.

گام ششم: نهایی سازی ساخت فلش مخصوص نصب ویندوز

پس از انجام این مراحل، بر روی دکمه Start در پایین محیط نرم افزار کلیک کنید. با این کار، فرآیند انتقال فایل ویندوز و افزودن قابلیت بوت شدن به فلش شروع می‌شود. اتمام این فرآیند معمولا کمتر از پنج دقیقه زمان می‌برد.

با اتمام این فرآیند، فلش شما آماده نصب ویندوز 10 بر روی کامپیوتر خواهد بود. برای شروع نصب، از فایل‌های مهم روی کامپیوتر خود بکاپ بگیرید و کامپیوتر را ری استارت کنید.

 

گام هفتم: شناسایی فلش برای ورود به صفحه نصب ویندوز

پس از روشن شدن کامپیوتر، با مشاهده تصویر زیر و با فشردن هر کلید دلخواه بر روی کیبورد، به صفحه نصب ویندوز منتقل خواهید شد.

نکته: اگر پس از روشن شدن کامپیوتر با مشکل شناخته نشدن سی دی یا فلش مواجه شدید، راه‌حل‌های ارائه‌شده در بخش «تنظیمات بوت کامپیوتر برای شناسایی سی دی یا فلش» در انتهای این آموزش را مطالعه کنید.

نصب ویندوز 10 به صورت گام به گام

در این بخش قصد داریم به آموزش نصب ویندوز 10 به صورت گام به گام و تصویری بپردازیم. البته به منظور نصب این ویندوز ابتدا باید از سازگاری سیستم کامپیوتر خود با آن اطمینان حاصل کنید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 10 چیست؟

برای بررسی مشخصات سخت افزاری کامپیوتر خود بر روی آیکون My Computer کلیک راست کنید. با انتخاب گزینه Properties، صفحه‌ای با عنوان System برای شما به نمایش درمی‌آید. در وسط این صفحه بخشی با عنوان System وجود دارد. در بخش، مشخصات پردازنده (Processor)، حافظه موقت رم (RAM) و نوع سیستم شما (۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی) قابل مشاهده است.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 10 باید دارای مشخصات سخت افزاری زیر باشد:

  • Processor: پردازنده با سرعت 1GHz یا سریع‌تر
  • Installed memory (RAM): رم با حافظه 1GB برای نصب ویندوز 32 بیتی یا 2GB برای نصب ویندوز 64 بیتی
  • 16GB حافظه خالی در درایور مورد نظر برای نصب ویندوز
  • کارت گرافیک با پشتیبانی از Microsoft DirectX 9 به همراه درایور WDDM

نکته: در صورتی که سخت افزار سیستم شما جدید باشد، امکان نصب تمام نسخه‌های ویندوز بر روی آن وجود خواهد داشت.

آموزش نصب ویندوز 10 با استفاده سی دی و فلش

پس از شناسایی شدن سی دی یا فلش، محیط نصب ویندوز 10 به نمایش درمی‌آید و فرآیند اصلی نصب ویندوز آغاز می‌شود. در ادامه، نحوه نصب ویندوز 10 را به صورت گام به گام و تصویری آموزش می‌دهیم.

گام اول: تنظیمات اولیه نصب ویندوز

در شروع نصب ویندوز 10، صفحه زیر بالا خواهد آمد. این صفحه برای تنظیم زبان نصب (Language to install)، نحوه نمایش زمان (Time and currency format) و زبان کیبورد (Keyboard or input method) است. بر روی گزینه «Next» کلیک کنید.

نکته: تنظیمات زبان کیبورد و زمان بعد از نصب ویندوز نیز قابل تغییر و سفارشی‌سازی هستند. توصیه می‌کنیم برای یادگیری بهتر این آموزش، تنظیمات پیش فرض را تغییر ندهید و تنها بر روی گزینه Next کلیک کنید.

گام دوم: شروع نصب ویندوز

در این گام، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. برای رفتن به گام بعدی، کافی است بر روی گزینه Install now کلیک کنید.

گام سوم: تنظیمات فعالسازی ویندوز

در صورتی که کدی برای فعالسازی ویندوز دارید، آن را در کادر مخصوص وارد کرده و گزینه Next را انتخاب کنید. در غیر اینصورت،‌ با کلیک بر روی «I don’t have a product key»، به گام بعدی خواهید رفت.

نکته: توجه داشته باشید که در صورت نداشتن کد فعالسازی، هیچ مشکلی در روند نصب ویندوز رخ نخواهد داد. در این حالت، 90 روز برای فعالسازی ویندوز فرصت خواهید داشت. شما می‌توانید بعد از نصب کامل ویندوز، در فرصت مناسب اقدام به فعالسازی آن کنید.

گام چهارم: انتخاب ویرایش ویندوز

ویندوز معمولا دارای ویرایش‌های مختلف با امکانات متفاوت است. البته این امکانات برای کاربری عادی تفاوت زیادی ایجاد نخواهد کرد. توصیه می‌کنیم در این گام ویرایش Windows 10 Pro را انتخاب و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

نکته: اگر در گام هفتم از کد فعالسازی استفاده کرده‌اید، باید ویرایش مطابق با آن را در این گام انتخاب کنید. در غیر اینصورت می‌توانید نصب ویندوز را با انتخاب هر ویرایش دلخواهی ادامه دهید.

گام پنجم: موافقت با مقررات ویندوز

در این گام با زدن تیک کادر کنار گزینه I accept the license terms و کلیک بر روی Next، به گام بعدی خواهید رفت.

گام ششم: انتخاب نوع نصب ویندوز

در این گام، دو گزینه مانند شکل زیر ظاهر می‌شوند. یکی از این گزینه‌ها برای بروزرسانی ویندوز فعلی و دیگری برای نصب ویندوز جدید است. برای نصب ویندوز جدید بر روی گزینه Custom: Install Windows only (Advanced) کلیک کنید تا به گام بعدی بروید.

گام هفتم: انتخاب پارتیشن نصب ویندوز

در این گام باید درایو (Drive) یا پارتیشن (Partition) مورد نظر برای نصب ویندوز را انتخاب کنید. به این منظور، ابتدا پارتیشن مورد نظر (همان درایوری که ویندوز قبلی بر روی آن نصب شده است) را انتخاب کنید. با کلیک بر روی گزینه Format در پایین کادر پارتیشن‌ها، هشداری برای تایید فرمت کردن اطلاعات این پارتیشن باز می‌شود. گزینه OK را در این کادر انتخاب کنید. با کلیک بر روی Next، فرآیند نصب ویندوز بر روی پارتیشن انتخاب شده آغاز می‌شود.

نکته: در صورتی که از یک هارد کاملا نو (پارتیشن بندی نشده) برای نصب ویندوز استفاده می‌کنید، ابتدا باید با انتخاب گزینه New، پارتیشن بندی هارد را انجام دهید. سپس، پارتیشن مورد نظر برای نصب ویندوز را انتخاب کنید.

گام هشتم: صفحه انتظار نصب فایل های ویندوز

در این گام، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود. این گام به صورت خودکار صورت می‌گیرد. کافی است تا ظاهر شدن تیک سبز در کنار تمام عنوان‌ها منتظر بمانید. پس از اتمام این گام، کامپیوتر به صورت خودکار ری استارت می‌شود.

نکته: سرعت نصب ویندوز در این گام به مشخصات سخت افزاری کامپیوتر شما بستگی دارد. تکمیل شدن این گام معمولا بین 15 تا 30 دقیقه و برای سیستم‌های سریع کمتر از 5 دقیقه زمان می‌برد.

گام نهم: تنظیمات راه اندازی ویندوز 10

بعد از نصب فایل‌های ویندوز و ری استارت شدن کامپیوتر، فرآیند آماده‌سازی فایل‌ها شروع می‌شود. در این گام، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. اتمام این فرآیند چند دقیقه طول می‌کشد.

گام دهم: انتخاب کشور محل زندگی

پس از تکمیل گام‌های اول تا نهم نصب ویندوز،‌ صفحه زیر ظاهر می‌شود. این صفحه از شما می‌خواهد تا کشور محل زندگی خود را انتخاب کنید. با اسکرول کردن در لیست می‌توانید کشور ایران را با عنوان انگلیسی Iran پیدا و انتخاب کنید. با کلیک بر روی گزینه Yes، به گام بعدی خواهید رفت.

نکته: توجه داشته باشید که این تنظیمات به منظور سفارشی‌سازی و بهتر کردن تجربه کاربری انجام می‌شوند. به همین دلیل، در صورت عدم تمایل می‌توانید مراحل نصب را با گزینه‌های پیش فرض انجام دهید.

گام یازدهم: تنظیم زبان اصلی کیبورد

در این گام، صفحه مربوط به انتخاب زبان اصلی کیبورد ظاهر می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید با اسکرول کردن در لیست، زبان فارسی را با عنوان Persian یا Farsi پیدا کرده و به عنوان زبان اصلی کیبورد انتخاب کنید. البته در صورتی که قصد دارید دو یا چند زبان را به کیبورد خود اضافه کنید،‌ پیشنهاد می‌کنیم بدون تغییر گزینه پیش‌فرض، بر روی Yes ‌کلیک کنید؛ چراکه امکان انتخاب زبان فارسی یا هر زبان دیگری در گام بعدی نیز میسر خواهد بود.

گام دوازدهم: تنظیم زبان دوم کیبورد

در این گام از شما خواسته می‌شود تا در صورت تمایل، زبان دوم را به تنظیمات کیبورد اضافه کنید. با انتخاب، گزینه Add layout، صفحه‌ای مشابه با صفحه مرحله قبل باز می‌شود. به منظور اضافه کردن زبان فارسی،‌ عنوان Persian یا Farsi را پیدا کرده و با انتخاب آن Yes به گام بعدی بروید.

نکته مهم: در مراحل اختیاری نصب ویندوز، در صورت عدم تمایل به انجام این تنظیمات می‌توانید فقط بر روی گزینه Skip یا Do it later کلیک کنید تا مستقیما به گام بعدی بروید.

گام سیزدهم: تنظیم نوع کاربری ویندوز

بعد از تنظیم زبان‌های کیبورد، صفحه تنظیم نوع کاربری ویندوز ظاهر می‌شود. گزینه اول، ویندوز را برای استفاده شخصی و گزینه دوم ویندوز را برای استفاده سازمانی تنظیم می‌کند. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها،‌ کلید Next ‌در پایین صفحه از حالت خاموش به روشن تغییر خواهد کرد. گزینه متناسب با نیاز خود را انتخاب کرده و بر روی Next‌ کلیک کنید.

نکته مهم: اگر حساب کاربری مایکروسافت ندارید، پیش از رفتن به گام بعدی، از قطع بودن اتصال کامپیوتر به اینترنت (از طریق Wi-Fi یا کابل Ethernet) اطمینان حاصل کنید.

گام چهاردهم: ساخت حساب کاربری ویندوز به روش آفلاین

در این گام از شما خواسته می‌شود تا نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن متصل به حساب مایکروسافت خود را وارد کنید. در آموزش ما، نیازی به انجام این کار نخواهد بود. بر روی گزینه Offline account کلیک کنید.

نکته: در صورت تمایل می‌توانید پس از ورود به حساب کاربری آفلاین، یک حساب آنلاین در سایت مایکروسافت برای خود ایجاد کرده و از آن به عنوان حساب اصلی یا حساب دوم استفاده کنید. البته برعکس این حالت نیز امکان پذیر است. اگر هم اکنون حساب کاربری مایکروسافت داشته و قصد دارید مراحل نصب را با ورود به این حساب ادامه دهید، قبل از گام چهاردهم از اتصال به اینترنت اطمینان حاصل کنید. سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود خود در همان گام، فرآیند نصب را ادامه دهید.

گام پانزدهم: وارد کردن نام کاربری

اگر پس از انتخاب گزینه Offline account با صفحه زیر مواجه شدید، گزینه No را انتخاب کنید.

نام کاربری مورد نظر خود را در کادر مخصوص وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید.

گام شانزدهم: وارد کردن کلمه عبور و راهنمای رمز عبور

یک کلمه عبور مناسب برای حساب کاربری خود انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید. پس از این کار، صفحه مشابه صفحه قبل باز می‌شود که از شما می‌خواهد با وارد کردن دوباره کلمه عبور و کلیک بر روی Next، صحت آن را تایید کنید.

پس از تایید رمز عبور، صفحه‌ای برای وارد کردن یک راهنما (Hint) به منظور یادآوری راحت‌تر کلمه عبور باز خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید راهنمای کلمه عبور را در کادر مخصوص تایپ و با کلیک بر روی Next به مرحله بعد بروید. توجه داشته باشید که راهنما نباید همان کلمه عبور یا شامل بخشی از آن باشد.

گام هفدهم: دستیار شخصی کورتانا

در این صفحه، از شما خواسته می‌شود تا تنظیمات مربوط به دستیار شخصی «کورتانا» (Cortana) را انجام دهید. برای نصب سریع‌تر ویندوز پیشنهاد می‌کنیم بر روی گزینه No کلیک کنید تا مستقیما به مرحله بعد بروید.

گام هجدهم: تنظیمات حریم خصوصی

به منظور حفظ حریم خصوصی بهتر است با کلیک بر روی کلید کنار گزینه‌ها، وضعیت تمامی آن‌ها را از Yes به No تغییر دهید. در انتها، بر روی گزینه Accept کلیک کنید.

گام نوزدهم: تنظیمات اضافی ویندوز

بخش تنظیمات حریم خصوصی، معمولا آخرین مرحله در نصب و راه‌اندازی ویندوز 10 است. با این وجود، اگر بعد از این مرحله با صفحات دیگری رو به رو شدید، بر روی Next و Accept یا گزینه‌های دیگری نظیر Do it later و No, thanks کلیک کنید.

گام بیستم: نهایی سازی نصب ویندوز

بعد از انجام تمام گام‌های بالا، صفحه زیر نمایش داده می‌شود. این صفحه به معنای اتمام فرآیند نصب ویندوز و نهایی سازی خودکار برخی از تنظیمات است.

نهایی سازی خودکار تنظیمات ویندوز چند دقیقه طول می‌کشد. پس از اتمام این فرآیند، نصب ویندوز 10 به طور کامل انجام می‌شود و صفحه «دسکتاپ» (Desktop) به همراه منو «استارت» (Start) به نمایش درمی‌آید.

تنظیمات بوت کامپیوتر برای شناسایی سی دی یا فلش

اگر با وارد کردن سی دی یا اتصال فلش و ری استارت کردن کامپیوتر، به محیط نصب ویندوز منتقل شدید، نیازی به مطالعه این بخش نخواهید داشت. در صورتی که به صفحه نصب ویندوز منتقل نشدید و همان ویندوز قبلی برایتان بالا آمد، باید تنظیمات «بوت» (Boot) کامپیوتر خود را تغییر دهید تا سی دی یا فلش ویندوز توسط کامپیوتر شناسایی شود. به این منظور،‌ کامپیوتر خود را دوباره ری استارت کنید. هنگام روشن شدن کامپیوتر، کلید «F12» را فشار دهید. به این ترتیب، کادر «Boot Menu» برای شما به نمایش درمی‌آید.

با انتخاب گزینه عنوان CD-ROM/DVD–ROM به وسیله کلیدهای بالا/پایین کیبورد و فشردن کلید Enter، درایور نوری کامپیوتر شما در اولویت بوت قرار می‌گیرد.

نکته: مراحل شناسایی سی دی و فلش مشابه یکدگیر هستند. با این تفاوت که برای فلش به جای انتخاب CD-ROM در Boot Menu یا 1st Boot Device، باید عنوان فلش خود یا در برخی از موارد عنوان Removable Device را انتخاب کنید.

در صورتی که با این روش نیز به صفحه شروع نصب ویندوز منتقل نشدید، باید به صفحه تنظیمات BIOS بروید و اولویت بوت را از آنجا تغییر دهید. به این منظور، کامپیوتر خود را دوباره ری استارت کنید. در هنگام روشن شدن کامپیوتر، کلید Delete (در برخی از کیبوردها Del) یا F2 را فشار دهید. پس از ورود به این صفحه، با محیط زیر مواجه می‌شوید.

نکته: کلید ورود به تنظیمات BIOS در کامپیوترهای مختلف بر اساس مادربرد مورد استفاده متفاوت است. در برخی از مادربردها، فشردن کلید F10 یا F12 و و در برخی فشردن کلید Esc یا F1 امکان ورود به صفحه تنظیمات BIOS را فراهم می‌کند. به علاوه در برخی از سیستم‌ها نیز باید از ترکیب کلیدهای F با Fn (مانند فشردن همزمان F2 با Fn) استفاده کنید.

شکل صفحه تنظیمات BIOS نیز در مادربردهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. با این وجود، عنوان تنظیمات تقریبا مشابه است. بالای صفحه، سربرگ‌های مختلفی وجود دارند. به وسیله ماوس یا کلیدهای راست/چپ به سربرگ Boot بروید.

در سربرگ Boot، بر روی گزینه Boot Device Priority رفته و کلید Enter را فشار دهید. سپس در صفحه باز شده، بر روی 1st Boot Device قرار گرفته و Enter را فشار دهید. به این ترتیب، کادر Options مطابق تصویر زیر باز می‌شود.

بر روی گزینه CDROM رفته و Enter را فشار دهید.

پس از انجام این مراحل،‌ باید رو به روی 1st Boot Device مطابق شکل زیر عنوان CD-ROM نمایش داده شده باشد.

نکته: اگر با فشردن Enter تغییری در عنوان رو به روی 1st Boot Device رخ ندارد، دوباره Enter را فشار داده و با استفاده از کلیدهای + و – یا کلیدهای بالا و پایین، عنوان CD-ROM را به بالاترین جایگاه ببرید.

در انتها کلید F10 را برای خروج و ذخیره تنظیمات تغییر یافته فشار دهید و گزینه Ok را انتخاب کنید. کامپیوتر به صورت خودکار ری استارت می‌شود.

پس از روشن شدن کامپیوتر و با دیدن صفحه مشکی بوت، یکی از کلیدهای کیبورد را فشار دهید تا به محیط نصب ویندوز منتقل شوید.

 
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه

میخواهم خودم نصب کنم

آموزش نصب ویندوز 10 به صورت متن، تصویر و ویدیو

فقط مخصوص شیرازی ها

به نصب یا تعویض ویندوز نیاز دارم

درخواست نصب ویندوز

به زودی

شما میتوانید با استفاده از فرم زیر از آماده شدن این خدمت سریع تر خبر دار شوید یا میتوانید شبکه های اجتماعی مارو دنبال کنید